| Violletta a întrebat:

Hey tpu...am si eu o problema. Joi sau vineri ma duc sa fac lista pentru inscrierea la liceu si inca nu m-am hotarat. As vrea sa ma duc pe stiinte ale naturi dar am auzit ca e foarte greu bac-ul la chimie sau sa dau pe mate-info intensiv informatica, dar nu cred ca ma voi descurca bine. Oricum am medie destul de mare 9.01 si nu stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta cu un sfat?

6 răspunsuri:
| Alexandraaa04 a răspuns:

Daca tu te descuri atat de bine la chimie te vei desurca sigur la bac. Daca o vei lua asa cat de greu este bacu'...si la mate info se aude ca bacu' la mate e foarte greu. Eu zic sa mergi unde iti place. Daca faci ceva din placere va fi foarte usor. Daca preferi chimia biologia...mergi la stiinte ale naturii daca iti place mai mult matematica du-te la mate-info. :*

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca alegi mate-info, vei avea mult mai multe optiuni in alegerea unei profesii.Depinde cat vrei sa muncesti pentru viitorul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce iti place mai mult? Mate sau chimie? Si, la care te descurci mai bine?
Informatica este cam grea (din cate am auzit eu).
La stiinte ale naturii o sa ai multa fizica, chimie si biologie etc.
La mate, o sa ai informatica, fizica, chimie etc.
Alege un profil care te-ar putea ajuta mai tarziu, la facultate. Daca vrei sa dai la medicina, ar fi excelent sa fai la bio-chimie.
Tu decizi!
Bafta!

| Zoey112 a răspuns:

Pai daca ai medie peste 9 poti sa intri cam oriunde si iti sugerez sa te duci pe profil real ca ai mai multe optiuni dupa la facultate
eu sunt la mate info si nu este asa de greu cum am crezut ca va fi.
bafta! happy

| marktheshark a răspuns:

Cu media asta ar trebui sa alegi mate-info, cred ca te vei descurca