| anonima2311 a întrebat:

Bunahappy. Sunt clasa a 8-a, si peste o saptamana dau Evaluarea Natioanala. Consider ca ma voi descurca bine, mai ales ca la simulari am luat note destul de mari: La romana am luat 9, 6; 10 si 10, in teze 9.6. La matematica am luat in prima simulare 7.3(a fost dificila, si nu i-am dat nici eu prea multa atentie) si la cea de`a doua simulare am luat 10, in teza 9.5. Cred ca mediile mele sunt destul de mari, adica media 5-8 imi iese 9, 89, deci as putea intra cam la orice liceu, respectiv orice profil. Pana acum imi doream sa ajung la Iorga-stiinte sociale, insa acum vreau sa merg la mate-info simplu, tot in Iorga. De ce? Pentru ca ma descurc la matemtica, adica imi merge mintea, informatica mi-ar placeahappy. Nu`mi place engleza pentru ca in generala nu prea a avut cine sa ne invete. La romana sunt as putea sa zic foarte buna. Nu`mi place chimia, insa ma descurc. Fizica e ok. Intreabrea este: credeti ca m`as descurca la Iorga mate-info, avand in vedere cele mentionate mai sus?happy.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Pe mine nu m-ai convins cu româna ( după textul de mai sus), vis-a-vis de notele pe care spui că le-ai luat.
Despre mate- info, dacă le ai ca și cu româna, eu m-aș abține să fiu prea optimist.
Mă scuzi că nu sînt prea pe placul tău.
Mama mea avea o vorbă:Mai bine discuție la început decît ceartă la urmă.
Poți să mă înjuri dar m-aș bucura să știu că ai ajuns acolo unde ți-o dorești.
Să fii sănătoasă!

| anonima2311 explică (pentru corolav):

Scuze pentru limbajlaughing Tot ce este scris, este scris in graba. Oricum, fiecare are propria opiniehappy.

| luliluli a răspuns:

Vorbeste si cu parintii tai, ei te cunosc mai bine. Este important sa te gandesti ce ti-ar placea sa faci mai departe (in ce domeniu ti-ai dori sa lucrezi) ca sa poti lua o decizie legata de profilul pentru care ar trebui sa optezi.

| anonima2311 explică:

Mentionez ca pana acum nu am facut meditatii decat la englezahappy. Tot ce am invatat am invatat cu vointahappy. Iar scoala de la care provin este Scoala cu clasele I-VIII"Fanus Neagu" nr.2, o scoala destul de buna dupa parerea mea.