| thelordofthedrinks a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si as vrea sa merg la liceul William Shakespeare din Timisoara la sectia filologie bilingv engleza. Mi s-a spus ca la bilingv engleza faci si romana si matematica si totul in engleza.Este adevarat? Daca nu atunci ce implica sectia de bilingv engleza? Multumes big grin

Răspuns Câştigător
| aneta a răspuns:

Si eu sunt la profil bilingv engleza, si nu fac toate materiile in engleza.Am 5 ore de engleza pe saptamana, din care una, intr-a 9a faceam geagrafia, in a10a istoria in a 11a si a12a cultura si civilizatia Angliei si a Marii Britanii.Inrest toate materiile le fac in romana normal. Daca te mai intereseaza ceva poti sa-mi lasi id-ul tau si vb pe mess.winking

2 răspunsuri:
| blackshinystar a răspuns:

Si eu as vrea tot la Shakespeare.Media cu care se intra o sti? xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e liceu romanesc, nu cred ca se preda doar in Engleza. :O http://scurt.eu/76