| maite1303 a întrebat:

sunt in clasa a 8-a si inca nu m-am decis ce profil sa aleg, imi plac matematica, engleza, franceza, romana, fizica(putin), dar nu-mi plac geografia, istoria, chimia si biologia. Ce profil credeti ca mi s-ar potrivi? M-am gandit sa aleg profilul matematica-informatica, dar nu am facut informatica in scoala generala.

2 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Dupa cum zici cred ca mate-info ar merge cel mai bine.Nu se face informatica in scoala generala, dar asta nu e o problema.Ai putea sa te interesezi in legatura cu informatica, sa ceri un caiet de info de la un elev de a 9 a si sa vezi daca ti-ar placea sa faci acea materie destul de solicitanta, depinzand si cat de exigent e profesorul.Eu abia astept sa scap de info dar asta e din cauza profului ca e prea exigent, mai ales ca sunt la stiinte ale naturii, dar trebuie sa stim ca la mate-info.

| lake a răspuns:

Mate info