| diana220198 a întrebat:

sunt in clasa a 8 iar dupa terminarea scolii generale vreau sa dau la liceul militar...imi poate spune si mie cineva ce exercitii ar trebui sa fac pentru a trece proba sportiva sau macar in ce consta proba sportiva... sper sa ma ajutati puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Uite aici http://www.mapn.ro/recrutare/elevi.php si daca vrei mai multe detalii mergi la centrul de recrutare de la tine din oras si acolo vei afla tot ce te intereseaza. Mult succes!

| diana220198 explică (pentru Dana211):

Multumesc mult!

| Adrianetc a răspuns:

Nu face asta, iti distruge copilaria liceul militar, am vorbit cu oameni care au fost si iau fost distruse copilariile

| luck96 a răspuns:

Ai de alergat rezistenta, viteza, aruncat cu mingea de facut 8-9 tractiuni(sau flotari la fete), saritura in lungime.Si cam atat parca, dar nu uita sa te inscrii din timp, numai ca vezi daca sa zicem treci proba asta ai de dat testul psihologic, la care trebuie sa fi foarte atent caci te poate deruta usor. Sper sa ajungi unde iti dorestiwinking