| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Buna happy
Sunt in clasa a 8a si la liceu ma gandesc sa merg la profil stiinte ale naturii si vreau sa stiu mai multe de la cineva care e la stiinte(cam cate ore sunt de fiecare materie, ce poti sa te faci -in afara de chestii legate de medicina-, daca e lejer sau prea greu...)
Sunt destul de buna la chimie, si la biologie ( am fost la olimpiada intr-a 7a si am ajuns la judeteana si am luat 71 pct big grin)
Doar ca la fizica sunt varza laughing
Multumesc :*

2 răspunsuri:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Paaai... deci, eu personal nu sunt la stiinte ale naturii insa prietena mea cea mai buna este, si cred ca te pot lamuri in mare-faci 3 ore de mate 3 de fizica 2 de bio 2 de chimie, 4 ore de romana, 2 ore de engleza si 2 ore de franceza germana(asta daca nu cumva intri la profil gen stiinte ale naturii bilingv-intensiv engleza/franceza/germana, pentru ca altfel faci cate 5-6 ore pe saptamana) si o saptamana faci muzica, una esen, si, referitor la ce poti sa faci, ei bine, tot, pentru ca stiinte ale naturii e cam jumi-juma-si real si uman, deci, poti sa faci si jurnalistica, si informatica, si medicina daca vrei, si arhitectura(cunosc personal pe cineva care a fost la stiinte ale naturii si acum e la arhitectura), deci, poti sa te duci la orice facultate de aici, si daca zici ca te descurci destul de bine la chimie si bio, atunci poti sa te duci pe bio-chimie la facultate, sau farmaceutica, dar mai ai de mancat mamaliga pana atunci...

| alexutza071 a răspuns:

Buna,in zilele noastre poti face orice liceu pentru ca admiterea la facultate nu se mai bazeaza pe ce liceu ai facut.Important este sa iei bacalaureatul cu o nota maricica, iti urez mult succes!