| Madiii12 a întrebat:

Sunt in ultimul meu an de liceu si trebuie sa ma decid cu privire la facultatea pe care o s-o aleg.As vrea foarte mult sa studiez jurnalism in cadrul Universitatii Ovidius-Constanta.Nu stiu insa cat de buna este facultatea.Va rog dati-mi 3 motive intemeiate pentru a stiudia aici.Este oare una din facultatiile bine vazute? As vrea sa imi dati un link cu modele de subiecte de admitere si sa imi spuneti ultima medie cu care s-a intrat.Am sanse mari d angajare dupa absolvire? In ceea ce priveste specializarile am obs ca nu e decat una si anume jurnalism.Pe cand la buc d ex e atat sectie d publicitate cat si de jurnalism.Multumesc anticipat!happy

2 răspunsuri:
| Assu53 a răspuns:

Sanse de angajare sunt...dar asta depinde cat de mult iti place sa studieziwinking plus ca trebuie sa le ai destul de bine cu vorbitl si nu trebuie sa te balbaiwinking

| RaluNico a răspuns:

E foarte fain jurnalismul. eu am avut de ales intre facultatea de litere si jurnalism, in Timisoara....am facut greseala de a alege litere...

pentru jurnalism trebuie sa cunosti foarte bine limba romana atat la nivel de lexic, cat si gramatical. trebuie sa ai abilitati de comunicare foarte bune.
este un domeniu interesant.
in legatura cu media eu am avut`o 8, 96 si intrasem la buget.
aici, in Timisoara sunt mai multe sectii precum: jurnalism, publicitate, relatii internationale si europene, stiinte ale comunicarii...ai de unde alege.happy
si gandeste`te ca facultatea de aici e bine`vazutatongue
bafta! kiss