| Dex20002 a întrebat:

pe semestrul 1 am media 4 la mate si pe asta imi iese 4 si ceva dar trebuie sa imi mai puna 2 note (nu e imposibil sa ajung la media 5). Doamna a zis ca sunt in situatie de corigenta, daca raman corigent si nu trec raman repetent sau cum? Ca nu am mai fost nici o data in situatia asta?(avut niste situatii neincheiate)
(P.S: Nu mai sunt si la alte materii)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia ta si daca nu obtii media pe sem.II de cel putin 6 vei ramane corigent si va trebui sa sustii examenul de corigenta. Daca vei obtine cel putin media 5 la acest examen atunci vei trece clasa. Daca nu o obtii atunci vei ramane repetent.

| Dex20002 explică (pentru Ioandelasal):

Ok, mersi pentru ajutor