| CiobanuAlexandra a întrebat:

Buna,sunt la facultatea de științe economice si administrative(boboaca in primul an).
As vrea sa stiu daca matematica este grea(am terminat la filologie).
Credeti ca ma pot descurca si invata? Se bazeaza mult pe matematica sau este doar asa trecătoare?
Niste sfaturi daca se poate de la veteranii acestei facultăți.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu numai in școală ci și ulterior, fără mate, ești trimisă la "plimbare"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe profil economic, se fac multe calcule, deci da multa matematica.

| CatalinB11 a răspuns:

Daca nu prea ai avut matematica la inima in liceu atunci s-ar putea sa fie cam greu. Dar daca iti dai un pic silinta o sa treci cu brio. Succes!