| OnlyHope a întrebat:

Sunt clasa a IX-a la mate-info si as vrea sa ma transfer de la anul (din clasa a X-a) la filologie la acelasi liceu. M-as fi transferat din semestrul asta, da' a intervenit o problema. Stiu ca se da examen la latina daca te transferi intersemestrial, dar nu stiu daca se poate dupa un an, avand in vedere ca profilele sunt foarte diferite. Voi ce stiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai diferente la urmatoarele materii: geografie,istorie,latina si o stiinta socio-umana,in clasa a X a cred ca logica.
Totusi la uman mi se pare mult mai usor decat la real si banuiesc ca din cauza asta doresti sa te transferi.
Totusi, in clasa a X a sa te transferi nu e nici devreme nici tarziu, este tocmai bine.
P.S.: Oare cum ar fi un elev sa se transfere de la un profil la altul in clasa a XII-a pe semestrul II?

3 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Mi se pare o diferenta ca de la cer la pamant. Tu ai trecut dintr-o extrema in alta, dinspre real la uman.
Mi se pare foarte ciudat si mai ciudat mi se pare ca tu nu stii ce vrei sa faci in continuare... Poate vei spune ca e devreme, o fi devreme dar daca nu stii de-acum dupa aia vei face totul din obligatie si nu vei mai avea de unde alege.
Gandeste-te prima data ce vrei sa faci.

| OnlyHope explică:

Stiu ce vreau in viata. Criminalistica. Si daca nu e asta, atunci e Filosofia... Ideea e ca nu-mi plac materiile de aici gen info, chimie. Sunt foarte buna la romana si ador ce inseamna literatura, poezii...Iar cu programu' de la mate-info nu-mi ramane timp sa fac ceea ce-mi place, respectiv sa scriu diverse poezii ori sa citesc. Poate ca mi-am dat seama ce vreau cu adevarat destul de tarziu, dar sper sa pot schimba ceva. Nu vreau critici, omul e predispus greselii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnlyHope):

Dai diferente la urmatoarele materii: geografie,istorie,latina si o stiinta socio-umana,in clasa a X a cred ca logica.
Totusi la uman mi se pare mult mai usor decat la real si banuiesc ca din cauza asta doresti sa te transferi.
Totusi, in clasa a X a sa te transferi nu e nici devreme nici tarziu, este tocmai bine.
P.S.: Oare cum ar fi un elev sa se transfere de la un profil la altul in clasa a XII-a pe semestrul II?

| KentuckyF a răspuns:

Stiu ca cineva e mult mai informat decat mine ca sa-ti raspunda laughing