| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi dati un mic sfat. Sunt clasa a VII - a si inca nu stiu sigur la ce profil sa dau la liceu. Prima dată am vrut la filologie, dar nu faci nimic cu acest profil. As vrea la mate-info, doar ca in clasa a V-a mă pricepeam la mate, aveam 9 si 10. Doar ca in clasele a VI- a si a VII -a am cam scrantit-o rau, nu.mi mai plăcea, luam 6, 7. Acum fac meditatii, inainte nu făceam, si ma descurc mai bine, am un 8 in lucrare si un 8 in teza si dupa vacanta o sa urmeze o lucrare la care sunt sigura ca o sa o fac de 9-10. Si intrebarea mea este: Sa dau la mate-info, credeti ca e o idee buna, sau raman pe filo? La chimie - bio nu vreau sa ma duc, deoarece nu-mi place biologia! M-ar interesa la mate-info... nu stiu ce sa fac! Si ce as putea sa devin de la mate-info mai departe? Sau de la filo? Va rog mult sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt clasa a VIII -a, am scris gresit a VII -a!

| Fatayou a răspuns:

Acum depinde de mai multe criterii:
-daca ai medie chiar mare si vrei la un liceu de top dar nu asa de mare pentru mate-info, te poti duce pe filo
-te poti duce un an la mate-info sa vezi cum te descurci, iar daca nu, te poti transfera fara probleme
-mai nou, nu conteaza ce profil alegi, te poti duce la ce facultate atata vreme cat ai un dosar corespunzator
Sper ca am fost de folos cat de cat. happy