| ღSคภ๔яค a întrebat:

Buna^.^,sunt nedumerita in privinta admiterii la facultate la un profil de Limbi si Literaturi straine.Adica intri cu media de la bac sau media se aduna cu mediile de la limbile straine pe care le-ai studiat in liceu?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat din ce localitate!
Deci, am să mă refer, spre exemplu, la Facultatea de Litere din cadrul U.B.B. Cluj-Napoca :)

Nicăieri NU precizează că se iau în considerare "mediile de la limbile straine pe care le-ai studiat in liceu" - vezi linkul :
http://admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/facultati/litere/
Acele medii NU-ţi folosesc la nimic!

Toate cele bune.