| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Sunt student în anul III la PIPP. Mi-am ales pentru lucrarea de licență următorul subicet : „Exersarea competențelor de comunicare în ciclul primar prin lectură".
Încă nu am o idee foarte clară despre ce aș putea face la partea aplicativă, iar profesorul meu coordonator „mă presează" să mă gândesc cât mai repede la acest aspect. Până ieri nu am știut ce presupune întocmai o lucrare de licență.
Simt că am un blocaj și nu mă pot gândi așa cum trebuie. Aș dori doar niște idei care să mă scoată din acest „blocaj" și din care să mă pot inspira.
Vă mulțumesc din suflet pentru orice răspuns!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Termini o facultate si nu ai habar ce sa scrii la lucrarea de licenta, mai ales ca tu singura ai ales acel subiect?
La ce naiba ai mai facut o facultate, daca nu ai invatat nimic in anii astia si nu ai habar?
De ce nu ceri ajutor profesorului coordonator, ca de aia este acolo, sa te indrume, dar vrea sa vada intai ca-ti folosesti creierasul ca sa vii cu o idee... care ar fi trebuit sa vina din astia 3 ani de studiu, daca ai fii invatat ceva...