| elenaaaac a întrebat:

Bună. Sunt studentă în anul I la o facultate, la buget. Am fost admisă prima pe specializare. Aș vrea să știu dacă pot beneficia de bursă de merit (se acordă din primul semestru) având în vedere că lucrez și am venit.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti beneficia de bursa de merit daca indeplinesti conditiile de acordare, asa ca intereseaza-te la facultate, fiecare institutie de invatamant universitar poate avea reguli proprii de acordare a burselor.

| Danaella98 a răspuns:

Poți beneficia. Asta depinde de media de admitere și de câte persoane sunt în fața ta cu media mai mare.