| Maariiaa a întrebat:

Bună.

Tot aude bârfe.Este adevărat că dacă un elev obține la o materie, la testul inițial, notă mai mică decât 6 nu poate avea media de 10 la sfârșitul semestrului?
Mi se pare o aberație totală! Vreau răspunsuri cât se poate de serioase, nu vreau să răspundeți doar pentru fundiță.

Aștept răspunsuri.
Succes la școală și o zi bună.

Răspuns Câştigător
| NyanCat a răspuns:

Chiar este o aberatie! straight face
Adica serios, notele astea nici nu se trec in catalog, sunt doar ca sa vada cat mai stii de anul trecut straight face
Eu acum mi-am intrebat bunicul ( e dirig de biologie ) despre asta, si a zis ca nu prea sunt asa de multe sanse daca elevul respectiv are mai putin de 6, dar totusi, daca are restul notelor de 9, 10, cred ca si opt thinking ( Fundita? :X:X), poate trece.

Succes si tie si bafta la teste :X

10 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Notele sunt ca să vadă ministerul nivelul la care sunt elevii în rest nimic

| Maariiaa explică:

Mă scuzați, am greșit la scrieire. Am scris aude în loc de aud.
Testele nu se trec în catalog, deci nu are rost!

| Maariiaa explică:

Să vedem ce se va întâmpla. Sper să fie ca voi, să nu fie adevărat! Nu se trec în catalog.Consider că sunt doar un fel de recapitulare individuală, de care profesorii nu cred că ar putea ține cont.Adică poate la test am un nivel mai redus, însă mă perfecționez și iau peste 8.

| danielcretu1980 a răspuns:

Pai fa si tu media. daca iei 5, iti trebuie cca 9 note de 10 ca sa ai media 10 happy

| -=AleCS=- a răspuns:

Notele nu se trec in catalog, de fapt nici macar nu se spun elevilor (pe hartie asa scrie cel putin big grin) doar ca ar fi bine ca nota finala sa fie mai mare ca cea initiala
nu conteaza chiar de loc care e nota initiala
relax happy

| InSoMnIaC a răspuns:

Testele astea sunt o prostie.le-am considerat ca o prelungire a vacantei oricum le-am facut la vrajealabig grin

| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Nu este o aberatie, este o maaare aberatie!
In schimb, daca iei o nota sub 4 in sem 1, iar la testul la aceea materie din sem 2 nu iei o nota de trecere, ramai corigent la aceea materie.

| alynutza6820 a răspuns:

Pai din cate am vazut testele sunt cam usoaree deci nu are de ce sa iti fie frica... daca ai pretentii la media 10 atunci trebuie sa stii ceva ceva. macar cultura generala.Nu conteaza din cate stiu eu testele acestea.sunt doar pentru a vedea progresul copiilor.

| Eastwood a răspuns:

Pai ar avea sanse daca ar lua dupa aceea doar 10 dar testele initiale nu se trec, nu iti fa griji.

| alisscrazy a răspuns:

Eu nu cred asta pentru ca daca tu faci intr-o lucrare de 10 nu are cum sa iti dea 7 de exemplu si daca ai luat 6 in testare si mai tarziu o sa iei 10 inseamna ca ai crescut in nivel (fundita?) succes la teste