| anonim_4396 a întrebat:

Deci am dat testul initial la mate si nu stiu daca o sa iau o nota mai mare de doi.Si poate doamna o sa o treaca in catalog..Intrebarea mea este:Cum ramai corigent? Se declara ca esti corigent la incepu sau sfarsitul semestrului? Va rog seriozitate

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Corigenta se anunta la sfarsitul semestrului in caz ca nu ai note de trecere...
Asa ca, fa in asa fel incat sa iei note mari in cursul semestrului.
O seara bunahappy

| T0T a răspuns:

Trebuie să fii prea redus să nu poți să iei la matematică o notă mai mare de doi, nici nu e nevoie să înveți în viața ta sau să îți faci tema ca să obții peste 5.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu porni de la premisa ca vei ramane corigent inca de la inceputul semestrului.
Se declara a fi corigent abia la sfarsitul semestrului, ai timp sa inveti sa-ti refaci nota.Plus ca si nota din teza conteaza!

| TPUuser199 a răspuns:

Aceste teste nu ar trebui trecute in catalog, insa difera de la profesor la profesor. Pentru a nu ramane corigenta, trebuie ca suma tuturor notelor, impartite la cate sunt, sa dea peste 5. Deci, iti mai trebuiesc doi de 6. insa, ar fi mai ok daca ai invata, sa iti iasa media mai mare, nu sa fii la limita parerea mea. Stiu ca matematica nu este atat de usoara, dar incearca sa iti dai silinta. Corigenta se afla la sfarsitul semestrului. Daca iei iese pe primul sem 4, pe al doilea trebuie sa iti iasa neaparat 6 pentru a nu merge in vara la corigenta. Bafta!