| sisimaria a întrebat:

1. Cand o solutie este admisibila si cand nu?
2. Cand un sistem este compatibil si cand este incopatibil?
3. Cand vectorii sunt depedenti si indepedenti?
4. Cand o solutie este degenerata si cand este nedegenerata? Funditaaaaaa

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

1 O solutie este admisibila cand este acceptabila
2.Un sistem este compatibil atunci cand ecuatiile ce descriu acel sistem nu intra in in incompatibilitate cu primul.
3.Vectorii sunt independenti atunci cand pot functiona acolo unde vor, dar sunt dependenti atunci cand trebuie prin vreo ecuatie sa dea o componenta cu ceilalti.
4.O solutie este degenerata daca trebuie sa se raporteze la alte solutii decat a fost initial si nedegenerata daca se raporteaza la ea insasi.
P>S>imi cer scuze daca am facut unele rabaturi la logica lui Kant si am folosit pe alocuri tautologia.