| anonim_4396 a întrebat:

TPU happy a citit cineva "Academia Vampirilor" Richelle Mead, cartile alea, 4 volumelaughing? pareri, vi-au placut? isi merita banii? big grin

Răspuns Câştigător
| zinsi a răspuns:

Academia vampirilor are 6 carti, a 6-a urmand sa apara pe 6 decembrie

mai mie nu mi-au placut...eu sunt indragostita de cartile alea...nici nu am rabdare sa se traduca volumul 5 (in octombrie)

e ceva foarte diferit de Twilight(nu-ti fa griji e destul romantism cat pentru 3 persoane )
eu ti le recomand...si da isi merita banii

40 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Cartile mele preferate. am citit doar 4 pana acum. abia astept sa mai apara si uramtoarele.:X

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Sunt fan si twlight si casa noptii big grin
sunt dependenta de vampiri rolling on the floor

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Le-am terminat pe alea 4 crying
offf, asa de super au fost sad
mi`e dor de Rose crying

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Nu prea stiu cum sa-ti raspund pentru ca esti anonim
a 5`a s`a publicat aum vreo 2 saptamani, mi-am cumparat`o de la leda de la editura, pentru ca a fost reducere la precomanda, acum au scumpit`o iarasi a 5`a se numeste limitele spiritului
a 6`a o sa apara in prima parte a lui 2011 si se numeste ultimul sacrificiu, parca

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Abia prin martie o sa apara...

| IonutPutinica a răspuns:

Eu am citit 4 volume si azi m-am apucat de al 5-lea big grin am ajuns la partea in care Rose primeste juramantul de gardian abia astept sa aflu sfarsitul seriei, shh nu-mi stricati surpriza tongue

| Wanderer a răspuns:

Eu am citit primele 3 volume si azi ma apuc de al 4 lea. Eu zic ca isi merita banii.

| Wanderer a răspuns:

Eu am citit primele 3 volume si azi ma apuc de al 4 lea. Eu zic ca isi merita banii. Mi s-a parut parca un pic mai buna seria Twilight sau Vampirii Sudului dar si astta e tare abia astept sa incep volumul 4winking

| symo_1115 a răspuns:

Eu am citit primele doua volume. Pe la doilea vineri l-am terminat si nu mai stiu cum sa-mi conving parinti ca cel de- al treilea e cea mai buna investiti daca mi-l iau(s-au saturat pana peste cap de vampiri ) laughing. Sunt absolut superbe cartile. Tema nu e chiar la ca twilight dar tot pe acolo, aici se mai axeaza lucrurile si pe o incredibila poveste de prietenie intre doua fete dar bineinteles ca nu lipseste minunata poveste de dragoste :X:X.(mi se pare muuuuult mai bine scrisa decat jurlalele vampirului, daca ai fost si esti fan twilight s-ar putea ca aceasta carte sa ii ia locul sau cel putin sa fie pe aceeasi pozitii, mai ales ca am auzit ca se vor scoate si filme dupa ea). Deci merita toti banii happy.

| merry_2783 a răspuns:

Eu deja am terminat o pe a5a este dementiala si da isi merita banul si apropo incearca sa citesti si casa noptii de pc kast

| merry_2783 a răspuns:

Imi pare rau am zis a5a de fapt a4a scuze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eo am citit 4 volume si le astept cu nerabdare pe urmatoarele 2! E foarte diferita de twilgiht insa e o carte grozava si isi merita banii din plinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar merita banii...:X
Sunt superbe :X
Dar volumul 5 pe cat apare?
id meu bombo_fytzi pentru care pot sa imi spuna informatii :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cea mai tare carte pe care am citit-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cea mai cool carte citita vreodata daca ti-a placut sa citesti invocarea bestiile ataca scoala de vrajitorie nu plange sub clar de luna. Toate sunt SF si au ori vampiri ori varcolaci eu le-am citit si mi-au placut la nebunie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este superba seria. si eu sunt una dintre cele care nu au rabdare sa apara traducerea la cea de-a 5-a carte. acum am inceput-o. si seria este mult mai buna ca twilight happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dfapt urmeaza sa para pe 7 decembrie si stiu prea bine pentru ca pe 6 sunt nascuta si nu sunt sigura ca pe 7 apaare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ooo da le ador sunt foarte bune!winking
am citit chiar shhi volumu' 5 si abia il astept pe al6leawinking
merita...iti zic euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna:X imi place academia vampirilor :X:* pentru mine e a un drogsmugsunt la al patulea volum exista si un al 5 sau al 6? va rog sa imi raspundeti si daca da :X:X:X cum se numesc si unde le pot gasismugmersi:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt super marpha cartile alea.am terminat vol 5 e super.ma rog se termina cam aiurea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine cauta volumul 5 uite aici http://ledabooks.ro/products.asp?prod=422&cat=59&hierarchy=0

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci daa:X si a 5 isi merita banii:X!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci, bate twilight ...de departe. rose e o eroina, spre deosebire de bela.
si ca sa fie clar pentru toata lumea, academia are doar 4volume, ultima Last Sacrifice este a 5 a. PC Cast e altceva si are pana acum 8 volume(se transforma in telenovela)...
dintre toate, eu zic V A

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da categoric

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da isi merita bani, e cea mai frumoasa colectie de carti cu vampiri pe care am citit-o si am citit ( jurnalele vampirilor, casa nopti, twilight etc)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Cu siguranta isi merita banii si eu una le-as citi paa la moarte! Le iubesc si sigur le vei iubi si tuhappyDaca vrei sa fie mai ieftine da comana(sau precomanda)de pe site-ul editurii Leda.Sunt sigura ca vei adora fiecare clipa petrecuta citind din cartiday dreamingSi apropo, sunt 6 carti XD. Sper sa le citesti si iti urez Citire Placuta:]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am citit primele 4 volume, sunt super. Abia astept sa iau al cincilea volum, sper sa il salveze pe Dimitribig grin. De asemenea si Casa noptii este o carte foarte interesanta, astept sa imi iau volumul 6 si la eabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit cele 5 carti care au aparut traduse in romana pana acum si le ador :X:X:X

Rose este cea mai tare si sunt curioasa cum va reusi sa scape din inchisoare (in a 5a carte este acuzata de uciderea Tatianei).

Merita pana la ultimii banuti aceasta serie :X:X:X

Si.nu stie cineva cam pe cand va aparea Ultimul Sacrificiu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Seria e super, iar in vol 6 va aparea in martie
iar rose va iesi din inchisoare deoarece matusa lui christian a omorato pe regina. rose ramane cu dimitri iar adrian singursad
si lissa cu christian