| Xtina98 a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa invat lb. engleza ...macar sa stiu cat de cat, ca restul se invata pe parcurs.
Dar mi-am spus de mai multe ori ca nu o sa reusesc si m-am dat batuta.
Daca m-ati ajuta cu niste sfaturi sau ceva ar fi nemaipomenit!
Multumesc si dau funda!:*
P. S. : imi doresc asta foarte mult.

2 răspunsuri:
| Alexandra123456 a răspuns:

Ai putea sa iti cumperi niste carti cu gramatica limbii engleze sau ai putea sa iti cumperi de pe internet niste manuale de engleza(Gen : Upstream - niste manuale super bune, dar dupa ce stii lucrurile elementare) sau sa imprumuti manuale de la cineva.O sa vezi cat de frumoasa este limba engleza.Mult succes.[Sper ca ti-am fost de folos. Funda daca se poate happy si inca o data mult succes! happy. ]

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai cumpara-ti sau imprumuta de la cineva un manual de limba engleza din clasele primare! Sau daca nu, poti invata si dupa internet. Ai pe Google tot felul de dictionare! Sau daca nu, instaleaza-ti Google Chrome.Vei vedea ca scrie undeva sus Traducere. Acolo scrii orice propozitie vrei, cate propozitii vrei, in romana, sau in orice alta limba si ti le traduce in engleza! Asa inveti mult mai usor chestiile de baza! Mult succes! Pune-ti ambitia si o sa vezi ca vei reusi! :*