| Beiiuka a întrebat:

am 15 ani sunt in clasa a 9a, la intensiv engleza, la colegiu national de informatica carmen silva, as dori ca de la anul sa plec sa studiez in strainatate happy voi ce parere aveti? as prefera sa merg in Anglia. vreau sa aud si parerea voastra! va pup :d

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

E mai bine in strainatate, mai ales in Anglia.De ce sa stai in Romania daca poti studia acolo? acolo invatamantul e mai bun, mai recunoscut, asta inseamna si sa intelegi f bine engleza.bafta

| LoveMadScience a răspuns:

Mi se pare o idee buna, acum depinde si de posibilitatea ta de adaptare si de vointa ta. Apropo, ce ai vrea sa studiezi in Anglia? Orice ar fi in urez oricum succes.kiss
P.S... Imi poti lasa un mesaj pe privat daca vrei sa vorbim mai multekiss

| ganton a răspuns:

Nu stiu. Chiar in asa hal rupi cartea incat Romania nu te mai satisface? Esti si tu ca columbeanca care zicea ca Romania e prea mica pentru visele ei? laughing. Parerea mea e sa stai in banca ta, e mare moda acum ca toti sa mearga la scoli/universitati de rahat de prin afara; dar de, nu mai sunt strungari la liceul Dimitrie Gusti sunt Strungaritzen la Deutesche Strungaritzen Kolleg in Germania. Sunt dezgustat!