| Kat29 a întrebat:

Am auzit ca cei care vor fi anul viitor a 8-a nu o sa dea examene, o sa fie ceva teze unice.

ESTE ADEVARAT? DACA DA, EXPLICATI-MI MAI DETALIAT CA NU PREA AM INTELES CARE-I TREABA.

2 răspunsuri:
| Docmiau a răspuns:

Daca se aproba proiectul, media ta de admitere va fi calculata doar pe baza tezelor pe care le sustii in clasa a 8-a si a 7-a. Similar am avut si eu cand eram tanar.

| Kat29 explică (pentru Docmiau):

Am inteles ca doar tezele din clasa a 8-a, pentru ca in clasa a 7-a fiecare profesor poate sa dea teze mai grele sau mai usoare si nu ar fi corect deloc, iar tezele din clasa a8-a vor fi unice.