| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut la romana un proiect scolar pe echipe despre niste opere literare. Trebuie sa comentam fiecare cate doua opere(poezii) si vorbim in fata clasei. Ce credeti ca ar trebui sa fac pentru a impresiona grupa noastra pe langa faptul de a comenta. M-am gandit sa facem o plansa cu desene care sa reprezinta fiecare opera, dar pe langa asta ce credeti ca ar mai trebui sa facem?

2 răspunsuri:
| BellaKiოNana a răspuns:

Mai spuneti si in biografia autorului putin si cred ca va fi super happy

| xxdrgn a răspuns:

Buna!^^
Am sa-ti spun ce am facut eu pentru un proiect asemanator: Am luat o plansa si pe ea am lipit poze cu autorii operelor, cu semnatura lor, am scris anii de nastere si locul unde s-au nascut in dreptul pozelor, apoi am scris o poezie sau un pasaj dintr-o poveste (depinde despre ce opere literare vorbesti), am colorat frumos totul si a fost gata... Ar mai fi o idee pe care as fi vrut sa o pun in practica, dar talentul meu lasa de doritlaughing: Desenezi tot pe o plansa un copac mare, iar in el "agati" poze, poezii, texte, poti scrie si cateva pareri ale altor autori despre respectivele opere, mai poti sa desenezi o carte iar pe filele acesteia sa scrii... Ar fi o gramada de posibilitati, sper ca te-am ajutat! Ah, da, eu a trebuit sa prezint despre I.L Caragiale, iar impreuna cu colegele mele am jucat o scena dintr-o piesa de teatru scrisa de el, poti face si tu acest lucru, va impresiona cu siguranta, la noi a mers. laughing ^^