| mikey a întrebat:

mi-a dat profesoara de romana un exercitiu ca sa facem rezumat unei opere literare apartinand genului epic... dati-mi o idee ce opera sa fac?
ceva sa nu fie chiar de copii de la gradinitalaughing)
mersi`

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu un blog si cea care a creat blogul e foarte bune si te ajuta!
aici ai link-ul http://pui-de-compuneri.blogspot.com/
iti face ea compuneri!

ii lase cererea intr-un comment!

Sau poate gasesti idei in miile de subiecte pe care le are!

P. S nu o laud, dar are multeeeeeee subiecte!

17 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@antonius74: asta asa...ca sa nu te surmenezi citind, nu? De parca ar durea cititul. Sa stii ca nu patesti nimic daca mai citesti si altceva decat ce e obligatoriu. Nu stii niciodata cand ar putea sa-ti foloseasca.
Iar tu, petruta, daca ne-ai spune in ce clasa esti, poate am sti cam ce texte ai facut anul trecut. Asa, e cam greu de dat cu presupusul.

cami
| cami a răspuns:

@antonius74 (iar ma iau de tine ) imi amintesc opera asta (cred). E vb despre unu care scrie un roman, da' de fapt altul scria despre el, care de fapt autorul scria despre toti. si nu-l chema Florin?

cami
| cami a răspuns:

Micul print, e un roman. E scurt.

cami
| cami a răspuns:

Oooo, @Psihoyounger, s-a dezlegat misterul tongue
De-aici sa deducem ca... te numesti Calin? happy

| mikey explică:

Bizzare d-na profesoara nu a spus sa scriem din ce am studiat ci orce opera tongue

| mikey explică:

antonius74 am mai citit si alte carti in afara de ce am studiat la scoalahappy
si am cerut vreo idee din orce chiar daca am sa studiez si una noua nu conteaza cu atata stiu mai multehappy

| antonius74 a răspuns:

Calin scrie un roman

| antonius74 a răspuns:

@petruta
noua cand ne zice profa "faceti rezumat la o opera din genul cutare" facem automat la ceva ce am studiat, cel putin asa e logic. doar n-o sa ma apuc acum sa citesc si sa inteleg alta povestire cu care poate n-o sa intru niciodata in tangenta sau poate, mai rau, gasesc una pe care nici profa n-o stie bine si atunci e mai greu de apreciat nota.

| SweetCandy a răspuns:

In primul rand trebuie sa-l faci tu nu sa il descarci de pe internet ( te poti inspira, insa nu il copia pentru ca este in defavoarea ta!) hmm...trebuie sa fii citit o opera pentru a-i face rezumatat, iar eu nu am de unde sa stiu ce ai citit tu, insa te pot indruma catre:
"Negustor lipscan"-Mihail Sadoveanu
"un ciob de primavara "-Tudor Arghezii
"padurile "-Petru Cretia
succes!

| Psihoyounger a răspuns:

@antonius, eu nu scriu romane laughing Personajul era Florin

Psihoyounger

| Psihoyounger a răspuns:

@cami, pai inainte nick-ul meu era Caly. Ma dezamagesti. Ai uitat de mine asa repede? big grin

Psihoyounger

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai vrea sa-ti spunem noi ce rezumat sa faci cand habar nu avem ce ai citit?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei si opera si rezumatul? asta ai vrut sa scrii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@petruta Exact. Sau nu ai citit nimic in afara de ce ai studiat la scoala?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea caprioarei moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu fa si uh de un capitol de roman iti alegi :-p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine mikey daca zici tu asa sa fie))