| maria11579 a întrebat:

Am instalat un program; fara sa vreau, crezand ca este altul si nu stiu cum sa il dezinstalez. Programul se numeste "eType Scoreboard". Am incercat sa il dezinstalez; intrand in Control Panel, iar apoi in Programs and Features, dar nu l-am gasit in lista de programe pentru a-l putea dezinstala. Daca vi s-a mai intamplat si stiti ce trebuie facut pentru a-l putea dezinstala, spuneti-mi va rog si va dau funda. Multumesc!

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ai, tot in Control Pannel, un icon sub care scrie Add or Remove Programs.
Dai dublu click acolo, ti se deschide o lista cu programe, il cauti pe ala pe care vrei sa-l dezinstalezi, dai click pe el si apoi desinstall.

| MPL98 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Mersi mult de tot, eu am avut aceeasi problema. Mersi!

| RфZaημtzα a răspuns:

Intri in control panel in add or remove programs si este acolo.

| maria11579 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile date! Am incercat sa download-ez "Revo unistaller" cum mi-ati sugerat o parte din voi; dar tot nu imi aparea programul pe care vroiam sa-l sterg. Singurul raspuns care m-a ajutat a fost acela al utilizatorului TPU, Elly! Multumesc Elly; dar va multumesc si voua, celorlalti, pentru ca ati incercat sa ma ajutati.

| Musiclife15 a răspuns:

Incearca la All Programs. Poate il gasesti acolo. In bare de la start. Sper ca am ajutat. Funda?

| PoWRObert a răspuns:

Citeste cu atentie numele programului dupa ce sa intalat si intra in my computer si in stanga sus ai "add or remove programs " dai click si iti apar toate programele instalate de tine si poti sa le si dezinstalezi tot de acolo Bafta!

| MihaiClaudiuBragadiru a răspuns:

Downloadeaza Revo unistaller http://www.revouninstaller.com/
E si o varianta free.o sa te descurci tu apoi

| UnisonRaid a răspuns:

Daca nu e in control panel...Inseamna ca s-a pierdut pe undeva prin calculator.Sterge-o cu cosul de gunoi.Altfel nu ai ce sa faci! Scuze...Te las,
Ja Na!

| Magoo88 a răspuns:

Il dezinstalezi foarte usor cu Revo Unistaller. Ia de aici o versiune trial care merge doar 30 de zile
http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html

| Tkn a răspuns:

Complicat de dezinstalat:
-Cauta in Program Files "etype toolbar" si dai uninstall.
-Apoi cauta in All programs(din start) si dai click dreapta pe executabilul programului. Apoi dai "Find Target" (Xp) sau Open File Location(7).Apoi dai uninstall etype: Dai NO la fereastra care iti apare si apoi Uninstall si Finish.(Din cate imi amintesc!).
Cred ca e ceva suspect cu acest program.Recomand sa-i tot blochezi accesul la internet.

| TEDY2012 a răspuns:

Buna, programul asta nu l-am instalat dar pot sa iti zic ce fac cand nu pot dezinstala un program care nu apare in lista. De obicei daca nu il gasesc pur si simplu intru in folderul lui si dac nici acolo nu este un uninstal pur si simplu il sterg cu delete sau shift +delete

| Modoranu a răspuns:

Pai. incearca sa intri in folderul unde ai instalat programul si cauta vreun fisier cu uninstall. daca nu gasesti. incearca sa intri in start >all programs si vezi ultima daca este programul pe care l-ai instalat si cauta si acolo uninstall...

| Lightsxenom a răspuns:

CCleaner, incearca sa il dezinstalezi cu asta si scaneaza pentru probleme! cu el info : Acasă
Produse
CCleaner

Optimizare şi de curăţare

CCleaner CCleaner este instrumentul numarul unu pentru curatarea PC-ul Windows. Acesta protejează on-line dvs. de confidenţialitate şi face computerul mai rapid şi mai sigur. Uşor de utilizat şi o descărcare mic, rapid.

Mai multe informaţii:

Descarca pentru PC
Descarca pentru Mac
Caracteristici
FAQ
Imagini
Opinii
Ajutor

CCleaner Preview
Curata toate zonele din computer
Internet Explorer

Fişiere temporare, istorie, cookie-uri, istorie formă Autocomplete, index.dat.
Firefox

Fişiere temporare, istorie, cookie-uri, istorie download, istorie formular.
Google Chrome

Fişiere temporare, istorie, cookie-uri, istorie download, istorie formular.
Operă

Fişiere temporare, istorie, cookie-urile.
Apple Safari

Safari
Fişiere temporare, istorie, cookie-uri, istorie formular.
Ferestre

Recycle Bin, Documente recente, fişierele temporare şi fişierele

Registry Cleaner
Caracteristici avansate pentru a elimina intrările neutilizate şi vechi registru.

| pavelgutu a răspuns:

Baieti am incercat cum ati zis voi nu mi-a mers cine a facut programul asta sa-mi zica cum sa il pot dezinstala?