| AndreeNicr5 a întrebat:

Buna TPU! Am media de admitere 7.71 pentru liceu, m-am uitat peste optiunile de liceu si nu am gasit licee apropiate de mine cu media mea (cea mai mica fiind 8.08) eu voi pune mai multe licee chiar si peste media mea dar mi-e frica ca nu voi intra nicaieri (am gasit doar 10 licee), ce pot sa fac? Vreau sa merg pe stiinte ale naturii

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pune liceul si profilul dorit ca prima optiune, chiar daca este cu ceva peste media ta de admitere.
Dupa aceea pune mai multe optiuni, in ordinea pe care o doresti, care sa fi fost cu media ta de admitere si cu medii mai mici decat a ta, ca sa fii sigur ca intri la liceu.