| muziclive a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Dacă aş dori să merg la facultatea de germană(Bucureşti), ce ar trebui să fac? Se dă admitere? Dacă puteți să-mi dati mai multe detalii
Sunt a 11a şi trebuie să mă hotărăsc anul acesta ce vreau să fac!(şi am început de anul acesta germana)
FUNDA

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e doar facultate de germana.
Iti alegi 2 limbi, o limba A si una B (A inseamna principala).
Dai examen scris la 2 limbi(oricare vrei tu), printre ele poate fi si limba romana, ceea ce mi se pare foarte ok pentru ca la romana dai doar din gramatica.
Gasesti pe site-ul facultatii de limbi si literaturi straine (unibuc) toate informatiile de care ai nevoie, inclusiv ce limbi poti combina.

| muziclive explică (pentru Bondarel99):

Admitere? Se poate da si la lb romana?
Mulțumesc mult

| Bondarel99 a răspuns (pentru muziclive):

Da