| Florin_George_1994 a întrebat:

Am si eu nevoie foarte repede de un exemplu cum sa scriu(modul de asezare in pagina) destinatarul pe un plic A4. Trebuie sa trimit un acord de colaborare la Bucuresti.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula se scrie pe fata plicului, aproximativ la mijloc sau incepand din dreapta sus.
Scrii Destinatar si apoi, sub el, numele si prenumele persoanei fizice sau denumirea exacta a firmei, apoi adresa (strada, nr., apartament, dupa caz, sector, Bucuresti) si codul postal al strazii/numarului de la strada (daca strada are mai multe coduri postale). Numai bine!