| JomelaMaya a întrebat:

Bună, TPU, am nevoie neapărat de o carte de clasa a 10-a intensiv informatică in format pdf, chestia e ca acum am terminat a 10-a la un profil de mate-info simplu si vreau sa ma transfer, astfel trebuie sa recuperez toate lectiile care le-au facut noii mei colegi si nu as vrea sa-mi cumpar cartea daca este si online, stie cineva sau are cineva cartea?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Nu prea cred ca o vei gasi in format.pdf pe net. Dar o poti cumpara, pentru ca nu este asa scumpa.
http://www.librarie.net/......V-varianta
Am eu cartea asta, si asta iti trebuie la informatica intensiv, sunt de profil.:P Si eu am terminat a 10-a :)).
Iti recomand sa inveti de pe internet programare, daca se poate si ar fi indicat in engleza. Gasesti multe carti de algoritmica si pdf-uri pe internet. Ai la dispozitie forumuri sute despre c++ si limbaje de programare unde te ajuta specialisti ( chiar mai buni decat profesorul/profesoara ta). Dar oricum, in liceu se invata algoritmica, programarea propriu-zisa se invata in facultate.