| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o întrebare, am terminat clasa a 10 a și trec clasa a 11 a și momentan sunt pe profil de filologie și as vrea sa ma transfer pe mate-info intensiv engleza. Ce sa fac? Este greu la mate și info?

Răspuns Câştigător
| TFlorentina8050 a răspuns:

Nu te incurajez sa te transferi pe mate-info pentru ca am auzit ca este super greu, dar depinde si de capacitatea ta de invatare si la ce te descurci foarte bine (mate si info). Eu zic sa ramai unde esti pentru ca o sa fie mai usor si la bac.

| Anonimuloff445 a răspuns (pentru TFlorentina8050):

Mie îmi plac mai mult materiile de real (bio, fizica, chimie, puțin și matematica), aici la uman nu mi mai îmi place sa învăț mereu la istorie, romana și geografie... Asa mai bine fac niște ex la mate
Nu știu ce sa fac

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte greu, pentru ca nu ai facut deloc matematica si acum, mergi la un profil unde matematica este obiect de baza si se lucreaza masiv acolo.

| Anonimuloff445 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu la matematica am lucrat o pe cea de real laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimuloff445):

Nu-i nimic, o iei de la inceput cu materia lor de a IX si a X-a, invatand tot, ca sa fii apt sa dai diferenta la mate, la acelasi nivel cu colegii care au facut matematica intens.

| Anonimuloff445 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai și ce sa fac, sa ma mut?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimuloff445):

Pai, nu poti sa te muti, pana nu dai diferenta de materii si iei note de trecere.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimuloff445):

Daca esti capabil, sa stai toata vacanta in casa si sa inveti matematica si informatica pe rupte, practic ce au invatat cei de la mate-info intr-a IX-a si a X-a, dai bice si inscrie-te pentru transfer!

| Anonimuloff445 a răspuns (pentru Violleta2022):

Okk laughing