| Nimeni91 a întrebat:

Buna TPU!
Am nevoie sa depun o anchetă socială la un dosar. Întrebarea mea este: această anchetă socială se realizează pentru fiecare membru al familiei în parte, sau cuprinde toți membrii familiei? Până acum nu am mi avut nevoie de ea

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am avut nevoie de o anchetă socială în perioada pandemiei. S-a realizat printr-un interviu telefonic, doar atât.

| Nimeni91 explică (pentru sadrian46):

Acum nu mai sunt restricții, deci ne întoarcem la hârtii cat mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e anchetă socială e vorba probabil de veniturile familiei tale.Probabil vor sa vada daca esti un caz social asa ca trebuie sa vada cat castiga ambii parinti si daca totalul venitului lor depaseste sau nu o anumita suma.

| Nimeni91 explică (pentru anonim_4396):

Ok, mulțumesc!
Credeam că ancheta sociala nu înglobează toți membri familiei, ci situația financiară și materiala a fiecăruia în parte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nimeni91):

Cu surorile tale nu au treaba, cel putin asa stiu eu, nu se leaga de alocatia lor.

| Nimeni91 explică (pentru anonim_4396):

Nu am surori mai mici decât mine, de fapt, nu am decât o sora geamănă. Și mă întrebam dacă această anchetă cuprinde toți membri familiei, sau este făcută individual, pentru o persoana. Și mi-ai explicat, mulțumesc!

| sadrian46 a răspuns (pentru Nimeni91):

Ce înseamnă să îi cuprindă?