| SchooB a întrebat:

As vrea sa ma înscriu la Universitatea Politehnica București la mai multe facultăți dar nu stiu sigur cum sa fac cu dosarele.
Trebuie sa depun câte un dosar la fiecare facultate in parte sau depun doar un singur dosar cu mai multe opțiuni?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din Regulamentul admiterii 2016:
"1.2.
Înscrierea candidaţilor la concursul de admitere se face pe facultăţi, la secretariatele respective, în perioada 18-23 iulie 2016, zilnic intre orele 9:00-16:00"

"2.7 Un candidat se poate înscrie la o singură facultate. La înscriere, candi
datul poate face opțiuni pentru redistribuire la alte facultăți
pe locurile rămase libere.Redistribuirea se va face pe baza mediei generale de admitere si a solicitărilor/opțiunilor din fişa de înscriere, pe
locurile rămase libere de la facultăți."( pg.10 si 11 din link:http://www.upb.ro/......_2016.pdf)

Deci depui un singur dosar la o singura facultate si completezi fisa de inscriere cu optiunile tale.

| IQ156 a răspuns:

Un singur dosar cu toate optiunile tale.

| suntserios a răspuns (pentru IQ156):

Si ce sa faca cu un singur dosar cand fiecare facultate are propria ei metodologie de admintere.

fiecare facultate cu dosarul ei de admitere.