| Ioana990 a întrebat:

Pentru bursa sociala la facultate, daca un singur membru al familiei realizeaza venituri, mai este nevoie de ancheta sociala? Regulamentul prevede:,, Ancheta sociala pentru familiile care nu realizează venituri și în
cazul în care părinții studentului domiciliază sau lucrează în
străinătate"

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, mai este nevoie, fiindca cei fara venituri trebuie sa dea declaratii pe proprie raspundere ca nu obtin venit si trebuie verificat daca acestea sunt reale.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, conteaza si trebuie facuta, fiindca acela poate avea salariu foarte mare. Conteaza CAT castiga, nu cati sunt angajati.

| carevaescu a răspuns:

Nu contează daca unul sau 2. Conteaza cat.