| rapid211 a întrebat:

am nevoie urgent de acest raspuns la urmatoarea intrebare! explicati-mi la fizica despre frana hidraulica treptele pe care le parcurge! din ce este formata! cum functioneaza

Răspuns Câştigător
| DjZen a răspuns:

Pai frana hidraulica este formata dintr-un piston care apasand pe pedala de frana el apasa pe acel piston care contine lichidul de frana si acel lichid se transminte la roti. Si din ce este compusa pai:
-pedala de actionare
-cablu
-piston care contine lichidul de frana
-si cablurile de legatura
Nu stiu daca este bine dar sper sa te ajute. Mult noroc

4 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Bun, uite un referat unde iti explica tot :
http://www.referat.ro/......pedia.html
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| unknownn a răspuns:

Asa si unde-i intrebarea?

| Konata a răspuns (pentru unknownn):

Intrebarea uneori se subintelege daca esti atent.

| unknownn a răspuns (pentru Konata):

Cum adica se subintelege? Eu la scoala am invatat ca o intrebare este marcata de un semn al intrebarii la finalul acesteia. Tu nu ai invatat asa?