| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! Profesorul de matematica a spus ca nu ma baga in evaluarea nationala daca nu iau un 4-5 la simularea din mai si am nevoie de ajutor sa reusesc sa iau cel putin nota 4.Stiti vreun site care m-ar putea ajuta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, a vrut doar sa te sperie ca sa mai inveti.
Participarea la evaluarea nationala nu este conditionata de notele la simulare ci de faptul sa nu ramai corigenta la vreo materie.

2 răspunsuri:
| BTWIN a răspuns:

Daca inveti formulele pentru arii, volum, perimetru si ce formule mai ai tu iei, 5 lejer.