| clo9ryna a întrebat:

Buna TPU :* am nevoie urgenta de ajutorul vostru... eu am trecut in clasa a9 a si dau teza la engleza crying as vrea macar sa stiu sa vorbesc, sa pot sa ma inteleg cu cineva in engleza da nu stiu nici asta; dapai sa mai dau teza cand eu nu stiu nimic crying eu in generala nu am facut nimic la engleza, primeam note asa... va rag un site ceva de ajutor macar sa invat sa vorbesc si sa traduc in engleza (fara meditatii ) ( dau funda la cel mai bun ) love struck

Răspuns Câştigător
| Florin_4402 a răspuns:

Nici eu nu stiam engleza dar apoi am inceput sa ma uit la filme adica vreau sa zic ca ma uit mult si sa fac subtitrari sa traduc sa invat si asa am ajuns sa stiu sa scriu sa vorbesc daca vrei sa stii engleza calumea ar dura cv mai mult adica eu am invatat in 7 ani tot ce stiu mai mult sau mai putin in ultimi 2 ani de cand ma uit la filme si traduca oricum ideea e ca daca vrei sa inveti ai nevoie de cineva care stie sau incearca un program pe CD si incepe sa inveti sunt multe metode de a invata engleza cele mai grele si mai usoare daca vrei sa inveti trebuie sa vrei si sa incerci, incearca sa inveti singura din carti mai cauti in dictionar oricum metodele asta dureaza mult asa ca ar merge un meditator sau un CD bafta
Good Luck! God be with you

7 răspunsuri:
| zxcxzxc a răspuns:

Si eu am dat teza si profesorul daca vede ca nu sti te va lasa sa iei de la altii sau sa copiezi! stai calma si nu te alarma ca vei putea copia crede-ma ca si eu am fost in aceasta postura!

| sporu a răspuns:

Stai linistita ca nu esti singura care nu stie printre colegii tai, iar profa ta o sa va dea mai usor. Oricum pana la teza o sa deprinzi cateva notiuni. Eu iti recomand cel putin un film pe zi subtitrat in engleza.

| janynefeaver a răspuns:

Exista pe internet o gramada de site-uri de pe care poti invata engleza. Mai poti incerca sa inveti sa vorbesti engleza ascultand melodii in engleza si citind versurile astfel vei invata sa citesti. Daca ai vointa si ambitie poti face orice. Bye-bye

| MissGrumphy a răspuns:

Un site exceptional in a invata limba engleza de la 0 cu imagini, video, voce clara si corecta este :

http://www.grumphy.com/......part1.html

| clo9ryna explică:

Nu ma bazez pe copiat... pentru ca odata tot trebuie sa invat aceasta limba; altfel esti un nimeni fara ea sad

| clo9ryna explică:

Mersi pentru sfaturi. am luat 7 la teza si sunt foarte bucuroasa la cat stiu eu engleza :*:*