| mariapisi11 a întrebat:

am o intrebare:am foarte multe teme si nu mai am timp sa ma distrez! ce sa ma fac? le fac repede, dar se si intuneca si nu mai pot iesi~!(termin tarziu!)

Răspuns Câştigător
| Natashha a răspuns:

Fa-le de seara pentru a doua zi, nu e obligatoriu sa le faci dupa scoala imediat." mai bine sa tise faca rau de la prea multa distractie, decat sa-ti para rau ca nu ai avut parte." Nu scrie enunturile la exercitii, scrie direct rezolvarea.happy

3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Se intuneca? Si care e problema? Treci pe vedere in infrarosu laughing

| NoNameJunior a răspuns:

Cand vii de la scoala stai si tu jumatate de ora sa te relaxezi, dupa iti faci temele si ai timp sa te distrezi.

| yekto a răspuns:

Daca as fi fost scolar ti-as fi zis sa faci teme numai la profesorii care te controleaza sau sa mai sari cate un exercitiu (de preferat unul mai simplu dar cu o rezolvare mai lunga- sunt sanse mai mici sa te pedepseasca profu/a daca te prinde) dar acum iti zic sa nu faci asta. stiu ca e greu si frustrant dar ai sanse mari sa regreweti mult timp (in medie de 5-6 ori pe atatia ani cat ai invatat pana acum). nu cred ca se merita.
asta nu inseamna sa devii tocilara ci doar sa nu neglijezi ce e mai important