| Looly_7417 a întrebat:

Buna TPU:*. Am o intrebare.Cam ce sa da la teza la romana cls a VII a sem II? La literatura am facut Iapa lui Voda, Doua loturi si Pasa Hassan. Profa ne-a zis ca o sa ne dea din Iapa lui Voda sau Doua loturi. Ce credeti ca o sa imi dea?

Răspuns Câştigător
| Freshh a răspuns:

Poi noua ne-a dat Doua Loturi.La partea de gramatica sa analizam un adjectiv si un substantiv, sa gasim un numeral intr-un text si ...sa facem nu stiu ce propozitie cu un adverb, si sa gasim un pronume nehotarat, negativ si relativ tot din acelasi text.

2 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

Doua loturi. ceea ce a zis Gabby adica baltagul si ce a mai zis se face in a8-a

| ġคвÿ a răspuns:

Pai de exemplu:

Baltagul
O scrisoare pierduta
Martisor

noi am dat o scrisoare pierduta...

aPp FuNnditZza?