| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva a dat teza la romana clasa a 7-a imi poate spune si mie din ce a fost teza (Nuvela Doua Loturi sau Balada Pasa Hassan)?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| WitchMya a răspuns:

Buna, eu sunt a 7-a. Inca nu am dat teza la limba si literatura romana si nici nu am facut balada Pasa Hassan inca. Ceea ce iti pot spune in schimb este ca teza nu mai este universala pentru toata Romania de ceva ani, deci depinde de fiecare parte din ce dau teza si bineinteles de fiecare profesor in parte depinde din ce alcatuieste exercitiile pentru teza. Imi pare rau ca nu te-am lamurit...