| HappyAngel16 a întrebat:

TPU! Am o intrebare. Daca media mea de admitere e 8.50 si la racovita ultima medie de anul trecut e 8.56, am sanse sa intru?:-s

Răspuns Câştigător
| AlienGCS a răspuns:

Salut

Nu poti spune sigur sau sa aproximezi. Aici conteaza numarul elevilor (cu medie mai mare ca a ta) ce depun cerere. Daca sunt multi doritori cu media mai mare ca a ta, nu o sa intri. Si inca ceva. Depinde la ce profil dai. Daca iti doresti sa intri cu adevarat, la acel colegiu, pune toate profilele, de la cel mai bun la cel mai rau. Si ai sanse mari sa intri. Nu te lua intodeauna dupa ultima medie de anul trecut. Acum au fost camere la examen si nu o sa mai fie ce a fost.

Sper ca te-am ajutat. Succes in continuare!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca sansele sunt de cca 50% sau chiar mai mari. Succes si numai bine!

| Mangeyoku a răspuns:

Ai sanse cam 70% daca dovedesti ca meriti, cred ca o sa se uite si la,, antecedente'' ca sa vad cat de cuminte ai fost. Daca ai avut un comportament exemplar fii sigur ca te primesc tongue Bafta!