| FanOfPostMalone a întrebat:

Am o intrebare legată de examenul de clasa a8a. Am cautat pana azi materia de examen însă nu am gasit ce caut. Mai exact, m-am apucat de invatat la literatura si am inteles de la mai multe persoane ca trebuie sa invat si Mesaj epic/ semnificația titlului epic însă niciodata nu s-au dat la examen iar profesoara de la pregatire nici nu a pomenit de ele. Însă am mesaj pe liric si semnificația titlului pe liric de invatat, de la profesoara de la pregatire. Am vazut si un clip pe Youtube unde un profesor spunea ce s-a scos din materie si ce trebuie sa invatam dar nu a pomenit de mesaj liric/epic sau semnificația titluri liric/epic. Voi ce ziceti? Mai are rost sa invat mesaj pe epic si semnificația titlului tot pe epic? Avand in vedere ce am spus si mai sus ca nu s-au dat niciodata la examen si nici in materia de examen nu scrie iar pe Youtube in acel clip nu s-a spus.

2 răspunsuri:
| Clytia a răspuns:

Da, se dau. Dacă nu s-a dat un subiect, asta nu înseamnă că nu e posibil să pice anul ăsta. De exemplu acum doi ani s-a dat la simulare fabulă și la examen argumentare gen epic, subiecte care nu se mai dăduseră niciodată. Trebuie măcar să citești niște mesaje pe gen epic ca să-ți faci o idee.
Mult noroc!

| robert1025 a răspuns:

Da, mesajul și Semnificația titlui încă se dau!(și eu sunt in cl a viii-a)