| AlexandraPrincess a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au dat examenul!
La toamna trec in clasa a8a..si va rog sa-mi dat sfaturi pentru a trece cu bine examenele...
Cum as putea invata matematica mai bine, deoarece nu prea o stiu sad!
Voi ati avut emotii...cum ati trecut peste asta?
DAU Funda+VOT!winking

Răspuns Câştigător
| camay14 a răspuns:

Pai, atunci cand iti va pune subiectele in fata, vei avea impresia ca nu sti nimic, trebuie sa te linistesti putin, sa stai putin inainte sa te apuci de ele vreo 2-3 minutele ca sa iti revi. Pai la matematica trebuie sa inveti teoremele, definitiile si formulele si sa incerci sa gandesti putin logic si sa faci exercitii pe care le-ai facut in clasa si sa te corectezi la sfarsit. Matematica se invata facand exercitii. Iar atunci cand nu iti da bine ceva, inseamna ca ai gresit undeva, uite-te peste rezolvare si vei reusi pana la urma sa ii dai de cap.

1 răspuns:
| Leon237 a răspuns:

Fii atenta la ore si fa-ti temele