| hibridboy a întrebat:

Buna TPU am o intrebare urgenta
in primul rand vreau sa va spun ca eu am 2 srisuri :
-scrisul de mana
-scrisul de calculator
cel mai mult sciu cu litere mici de tipar ca si la calculator
dar am intrebat profesoara de limba si literatura romana daca am voie sa scriu asa (cu litere mici de tipar) iar ea mi-a raspuns ca imi v-a scadea puncte asa ca la examen am scris absolut toata lucrarea cu litere de mana si la subiectul 2 B aveam de facut o compunere am scris-o toata cu litere de mana iar la sfarsit am scris cu litere mici de tipar :
Totul este bine cand se termina cu bine!
Sfarsit
iar supraveghetorii de la examen mi-au spus ca s-ar putea considera SEMN si sa imi anuleze examenul este adevarat chiar mi-l anuleaza?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Mai mult te-a incurcat si speriat diriginta. Puteai foarte bine sa scrii toata lucrarea cu scrisul tau. Eu am scris cu litere de tipar toata lucrarea si nu s-a intamplat nimic.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oau! Ai scris de calculator? Cum ti-ai bagat chip-ul in organism. Sa stii ca nu sunt decat doua scrisuri: cu litere mici si litere mari din punct de vedere al marimii. Din punct de vedere grafic sunt: de mana sau de tipar. De calculator nu exista! Daca ai scris cu litere mari de tipar se considera semn si vei lua o nota corespunzatoare facutului de semne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai ceva noroc e posibil sa se anuleze lucrarea. Va depinde de evaluatori. E posibil sa o incurci. Semnele sunt facute ca sa poata fi distinsa o lucrare de celelalte. Nu ai voie nici sa scrii cu doua feluri de cerneala sau doua pixuri diferite, iar cum ai facut tu... ai incalcat destul de rau regulile. Depinde, daca seamana mult scrisurile intre ele poate nu se observa. Vezi ce se va intampla, eu iti urez succes.