| Hin a întrebat:

Astăzi am sustinut examenul la Limba si Literatura Romana iar la subiectul 1 A și B am scris din greșeală cu litere de tipar iar domna profesoara mi-a zis ca îmi va anula lucrarea. Daca îmi anulează lucrarea va trebui sa susțin examenul în anul următor?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La evaluarea nationala exista o singura sesiune de examen, respectiv cea actuala.
Din pacate, daca iti anuleaza lucrarea la romana, vei avea o medie mai mica de admitere in liceu, bazata doar pe media de la matematica, avand in vedere ca media evaluarii nationale reprezinta 80% din media de admitere.

| Mosotti a răspuns:

Trebuie sa te interesezi ce faci daca iti anuleaza, dar nu cred ca anuleaza, ca nu stim daca va corecta chiar profa aia, o fi zis la misto, nu stim daca ea va face parte din comisia de corectare care poate nici nu va fi aia din scoala.

Daca iti anuleaza aia, nu stiu daca e corect ce zice Ioanadelasal, ca asa daca era cum zice ea, lua omu nota 9 la o materie, si nu se mai ducea la a doua, sau nu mai invata pentru a doua, ca oricum iesea media buna cu media din generala.
Daca nu iei la romana, cred ca se anuleaza examenul si nu stiu cand mai dai.
Dar e doar o parere, nu stiu exact, dar o iau logic.

Ca asa, ma pregateam tare la mate sau la romana, si atata, daca mergea fara una din ele, si multi ar fi fentat asta, asa ca pregatirea doar la una, scutea mult timp pe care-l puteai avea liber.

| tasr123 a răspuns:

Daca esti tolomac, na, ce sa-ti fac, mergi pe camp.