| Yourfavgirl a întrebat:

Buna TPU,am o mica problema.
Am ajuns la concluzia ca nu imi place facultatea la care ma aflu momentan, iar luni as dori sa merg sa imi retrag dosarul.
Intrebarea este: credeti ca dureaza mult procedura de retragere a dosarului? trebuie sa mai platesc ceva? Avand in vedere ca nici macar in perioada sesiunilor nu am intrat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa plătești. Trebuie sa completezi o cerere și in 10 min e gata

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Inainte de a da la facultate de ce nu te gîndesti, mă vreau sau nu facultate, după ce ai intrat te razgîndesti, asa o sa faci mereu si daca te casatoresti vei regreta, ca nu sti sa faci alegeri, o dai in bară ai ghinioane, ai ajuns la concluzia ca nu i ti place facultatea la care te ai inscris, de ce nu i ti place?

| Yourfavgirl explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tu clar ai doua clase ca trenu cand scrii ''i ti''.
Nu a fost decizia mea, ci a mamei mele, acum doresc sa merg unde imi place mie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yourfavgirl):

Aplauze, eu am doua claselaughing uraa.ce mistoolaughing

| Wr3nch a răspuns:

Daca esti la buget nu, dar la taxa e posibil. Cel mai sigur e intrebst la secretariat.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Nu cred, dar ești sigura ca vrei sa faci asta? Și eu la drept in anul 1, la început doream sa renunț. Mi se păreau atât de multe materii cu atât de multe noțiuni. încât efectiv ma gândeam ca n-o sa fac fata. Asa ca, ești sigura ca vrei sa renunți?

| Yourfavgirl explică:

Mentionez ca sunt la UPT, la facultatea de chimie industriala si ingineria mediului, departament : Ingineria produselor alimentare.

| redutzu a răspuns:

Da, poți să renunți nu cred că este necesar sa plătești atâta timp cât nu ai intrat în perioada sesiunilor și nu durează mult probabil ți l poate scoate pe loc, ori aștepți câteva zile.
multa bafta! happy