| Chiriac_Andrei_1995 a întrebat:

am o mica problema... tata vine din Italia peste 2 luni si mi-a propus sa merg cu el in Germania pentru al ajuta cu limba germana ...adica cand sa mearga sa cumpere o masina sa vorbesc eu cu acel om(sa-mi dea detali despre masina respectiva) ...as vrea sa stiu exista vreo metoda eficienta si rapida de a invata limba germana?.dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Levelstar a răspuns:

In primul rand limba germana e foarte foarte grea, nu se invata asa usor cu una cu doua ca si limba engleza
Ai nevoie de foarte mult timp si multa vointa pentru a o invata si intelege.
Si in al doilea cand iti doresti sa inveti o limba straina, trebuie sa iti si placa pe deasupra!

Si apropo....am fost si eu cu tata in Germania si niste unchi de-ai mei pentru a cumpara o bascula.Acolo am putut vorbi si limba engleza, acolo se stie limba engleza in proportie de 90 %.
Nu stiu eu toata limba engleza dar m-am descurcat cu oamenii, am cumparat masina si "has" laughing am plecat acasa.
Numai bine!