| Eva20 a întrebat:

Bună, TPU!
Am o nelămurire în legătură cu profilul pe care trebuie sa mi-l aleg! Eu sunt hotărâtă, vreau sa dau la drept, iar decizia asta nu se va schimba niciodată!
Care profil s-ar potrivi mai bine?
Adică, am mai citit întrebări, în care erau răspunsuri: "nu contează profilul". Eu înțeleg ca nu contează, dar totuși, vreau sa merg la un profil care o sa mă ajute mult la facultatea de drept! Am de ales intre: Științe sociale sau filologie!
Dirigintele meu mi-a sugerat științe sociale, și, sincera sa fiu, și eu cred la fel! Însă m-aș bucura dacă mi-ați spune și voi ceea ce credeți!
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Definitiv științe sociale.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a te ajuta putin la drept, in special la admitere, este bine sa urmezi, la liceu, profilul de stiinte sociale sau filologie, sunt cam la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot la drept sunt decis sa merg si sunt la filologie, nu e aproape nicio diferenta intre cele 2.

| ColdHeart a răspuns:

De ce vrei neaparat la drept?