| Hum1lREALIDAD a întrebat:

am o nelamurire...programa de bacalaureat pentru anatomie si fiziologie umana la sistemul nervos include si cerebelul diencefalul si emisferele cerebrale?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Da, le include si pe acestea. Nu stiu daca si in cartea ta e la fel, dar la mine ceea ce nu intra are o steluta mica in dreptul titlului. Cum e la analizatorii kinestezic si olfactiv.
Stiu ca vrei sa scapi de ele, ca Sistemul nervos e un capitol greu, dar din pacate intra. Si eu dau bac-ul din bio + admitere [la medicina] si a trebuit sa trec prin lectiile astea... greu greu worried

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Downloadeaza programa pe materii de aici : http://www.clopotel.ro/......ologie.htm