| Oana1997 a întrebat:

Am o prietena care locuieste in Spania si este clasa a 10a. Ea va trebui sa se mute in Romania, ceea ce ar insemna sa faca liceul aici din clasa a 11 a. Ea ar putea continua liceul cu clasa a 11 a sau ar trebui sa il reia la noi? Sau se da un fel de examen pentru a intra la liceu? Daca stiti cum se procedeaza va rog sa ma ajutati, multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa solicite echivalarea studiilor, depunand un dosar la ISJ din judetul de domiciliu.
Detalii poate vedea aici:
https://cnred.edu.ro/......asele-1-12