| Brodcast a întrebat:

Buna TPU am o problema...Deci la ora de Engleza profesoara ne-a dat de facut un proiect despre 8 martie in SUA pe o plansa prinsa de polistiren.Problema este urmatoarea:stiu ce sa scriu dar nu am idee cum sa fie aspectul plansei, aici am mare nevoie de ajutorul vostru pentru ca vreau sa fie WOW adica sa se mire profesoara.Dau Funda si Multumesc Anticipat!

1 răspuns:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Salut. Am folosit motorul de cautare Google, am scris " sfaturi plansa prinsa pe polistiren " ca sugestie de cautare si am gasit multe site-uri cu informatii.
Primul site din lista respectiva este " https://www.meserie.info/2012/05/cum-lipesc-tavan-fals-din-polistiren.html" Are informatii si inclusiv 2 video-uri scurte cu imagini care te pot ajuta.
Alt site BETON ARMAT - foarte complet, cu multe informatii si poze, care pot folosi INCLUSIV persoanelor care luceaza in domeniu este https://www.scribd.com/......94-pag-pdf

Daca nu esti multumit de aceste website-uri, poti accesa celelalte website-uri - sunt 10 pagini cu site-uri informative pe aceast tema, daca derulezi pana in partea de jos a site-ului, poti accesa fiecare pagina in parte si site-urile care apar pe fiecare pagina.
Dar, daca profa este obiectiva, se va uita la continutul scris de tine, la vocabularul folosit, la corectitudinea informatiilor din punct de vedere gramatical si cel mai putin (poate chiar deloc) ar conta aspectul estetic. Ca doar nu mergi la expozitie.
Ci rostul orelor de limba engleza este sa inveti limba si sa te poti exprima liber in engleza, fara sa faci greseli de gramatica sau de pronuntie.
Sper sa iti foloseasca.