| minho a întrebat:

Am o problema:niciodata nu pot invata seara dupa ora 8 sau 9.Imi poate spune cineva de ce? Si daca stiti ce ar trebui sa fac in cazul asta.MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| adutza1999 a răspuns:

Iti dau un sfat cand vii de la scoala culcate cateva ore si cand te trezesti fa teme ..sa vezi ca o sa poti invata ft bine mai ales ca va fi liniste

8 răspunsuri:
| MarYan00 a răspuns:

laughing...pt asta iti faci griji? o.O
pur si simplu nu poti..esti obosit

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Seara se invata? Cand vi acasa de la scoala, mananca, fa-ti temele, invata, apoi.ce ai tu de facut!

| minho explică (pentru NuAmGasitUnNume):

Hei e problema mea cand invat nu a ta.Eu doar am pus o intrebare tu daca stii ma ajuti daca nu atunci nu te mai baga.In plus spre informarea ta nu invat seara dar in ultima perioada am fost ocupata cu niste proiecte asa ca a trebuit sa-mi fac temele seara si nu reuseam nicidecum sa invat ceva.Asta daca te intereseaza.
PS:nici nu ma cunosti de unde sti tu daca am treaba sau nu!?

| NuAmGasitUnNume a răspuns (pentru minho):

Oh.ce te oftici laughing

| minho explică (pentru NuAmGasitUnNume):

N-ai altceva mai bun de facut decat sa ma enervezi pe mine?tongue

| laura81 a răspuns:

E normal sa nu mai poti invata la ore asa tarziu. Creierul este deja obosit dupa activitatile intregii zile.

| SucDeGuava a răspuns:

Pff, nici eu laughing Cred ca pentru ca ti-ai solicitat creierul destul intreaga zi. Eu zic sa inveti in timpul zilei, cu pauze de 10-15 minute, ca in acest timp informatiile acumulate sa se aranjeze, si sa ramana spatiu pentru cele de dupa ora 8. Sa zicem ca intr-o cutie trebuie sa pui niste foi pana se umple. Incap mai multe daca le pui ordonat.

| Palfi_Doriuss_1998 a răspuns:

Pai depinde la ce ora te pui sa dormi pentru ca organismul tau poate nu e obisnuit cu statul tarziu asa ca pentru a sta treaz mai mult treaz in timpul saptamanii ar trebui sa dormi mai mult in weakend